NE ARAMIŞTINIZ ?

TOBBİOS, yurtiçinde ve yurtdışında ürün ya da hizmet alıp satmak isteyen firmaların birbirleriyle bağlantı kurmalarına yardımcı olmak için geliştirilmiş ve otomatik eşleme yapan bir sistemdir

Sistemde Avrupa Birliği'nin kamusal ihaleler için geliştirmiş olduğu “CPV98” adlı ürün ve faaliyet kodlama sistemi (Türkçe ve İngilizce) kullanılmış ve Türk firmalarının girişi için Türkçe web sayfaları, yabancı firmaların girişi için de İngilizce web sayfaları tasarlanmıştır.

AMAÇ: Firmalarımızın ulusal ve uluslararası düzeyde ticaret ve işbirliği olanaklarını arttırmak.

SON TEKLİFLER başlığı altında görüntülenen alış, satış ve ortaklık tekliflerinin üzerine gelindiği zaman kırmızıya dönüşmekte ve tıklandığı zaman teklifle ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşılmaktadır.

TOBBİOS’ta;

  • Ürün bazında alış, satış yada ortaklık teklifleri girilebilir,
  • İşbirliği teklifleri girilebilir,
  • Girilen teklifler, sistemde var olan diğer tekliflerle eşleştiğinde otomatik olarak her iki taraf ta e-posta yoluyla bilgilendirilir, 
  • İlgi alanları belirtilerek, o alanlarda sistemde yer alan ve alacak olan  tekliflerin e-posta yoluyla otomatik olarak başvuru sahibine gönderilmesi sağlanabilir,
  • Ülke, tarih, alış, satış, ortaklık, firma, sektör-ürün vb. kriterler kullanılarak sorgulama yapılabilir,
  • Sorgulama sonucunda ulaşılan firmalara, istenildiğinde Türkçe ya da İngilizce olarak, sistem tarafından hazırlanan standart mektuplar gönderilebilir.
  • İSTEME GİRİŞ: Sistemi kullanmak için öncelikle üstteki "menu"de bulunan Yeni Üye Kaydı seçeneği tıklanarak üyelik başvurusunda bulunulmalıdır. 

Bu başvuru, sistem yönetimi tarafından kısa sürede değerlendirilip sonuç e-posta yoluyla firmaya iletilecektir. 

Lütfen teklifinizin onayı ile ilgili sorun yaşamamak için teklif metnini detaylı tutunuz.

Firmalarımızın Sistem hakkında bilgilendirilmesi ve ilgilerinin çekilmesi amacıyla Türkçe web sayfaları kullanılmasına rağmen, teklif metinlerinin İNGİLİZCE olarak yazılması zorunludur.İNGİLİZCE yazılmayan tekliflere sistem yönetimince onay verilmemektedir.

Üyelik talebinin onaylanmasından sonra, firma, kendi belirlediği (Sistemde yer aldığı sürece unutulmaması gereken) kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak bilgi giriş, sorgulama, eşleşme vb. modüllerin yer aldığı bölüme girebilecektir. 

SİSTEME KATILIM VE KULLANIM ÜCRETSİZDİR.

Sisteme Girmek İçin Tıklayınız